TPSMA6L13A
- Артикул производителя:
- TPSMA6L13A
- Краткое описание:
- TVS DIODE, SMAF, 14.4V .. 19.9V,
- Applications :
- General Purpose
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 27.9A
- Operating Temperature :
- -50°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- DO-221AC, SMA Flat Leads
- Power - Peak Pulse :
- 600W
- Power Line Protection :
- No
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- 1
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 14.4V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 21.5V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 13V