SMBJ22CA
- Артикул производителя:
- SMBJ22CA
- Производитель/Бренд:
- Fairchild Semiconductor
- Краткое описание:
- TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE,
- Производитель :
- Fairchild Semiconductor
- Applications :
- General Purpose
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 16.9A
- Operating Temperature :
- -50°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 600W
- Supplier Device Package :
- SMB (DO-214AA)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 24.4V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 35.5V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 22V