JANTXV1N5907
- Артикул производителя:
- JANTXV1N5907
- Производитель/Бренд:
- Microchip Technology
- Краткое описание:
- TVS DIODE 5VWM 8.5VC DO13
- Производитель :
- Microchip Technology
- Категория товара :
- TVS - Diodes
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- Capacitance @ Frequency :
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 120A
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 175°C (TJ)
- Package / Case :
- DO-13
- Power - Peak Pulse :
- 1500W (1.5kW)
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- DO-13 (DO-202AA)
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- 1
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 6V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 8.5V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 5V