AK6-190C-BP
- Артикул производителя:
- AK6-190C-BP
- Производитель/Бренд:
- Micro Commercial Co
- Краткое описание:
- TVS DIODE 190VWM 290VC AK
- Производитель :
- Micro Commercial Co
- Категория товара :
- TVS - Diodes
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- 1
- Capacitance @ Frequency :
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 6000A (6kA) (8/20µs)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- Axial, Right Angle Bend (24.15mm Center)
- Power - Peak Pulse :
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- AK
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 200V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 290V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 190V