MXSMCG12A/TR
- Артикул производителя:
- MXSMCG12A/TR
- Производитель/Бренд:
- Microchip Technology
- Краткое описание:
- TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMCG
- Производитель :
- Microchip Technology
- Категория товара :
- TVS - Diodes
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- 1
- Capacitance @ Frequency :
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 75.3A
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- DO-215AB, SMC Gull Wing
- Power - Peak Pulse :
- 1500W (1.5kW)
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- SMCG (DO-215AB)
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 13.3V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 19.9V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 12V