5KP8.5CA-HRA
- Артикул производителя:
- 5KP8.5CA-HRA
- Производитель/Бренд:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Краткое описание:
- TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC P600
- Производитель :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 354.2A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TA)
- Package / Case :
- P600, Axial
- Power - Peak Pulse :
- 5000W (5kW)
- Supplier Device Package :
- P600
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 9.44V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 14.4V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 8.5V