15KPA40CAE3/TR13
- Артикул производителя:
- 15KPA40CAE3/TR13
- Производитель/Бренд:
- Microchip Technology
- Краткое описание:
- TVS DIODE 40VWM 65.8VC P600
- Производитель :
- Microchip Technology
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 229.5A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 15000W (15kW)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 44.7V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 65.8V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 40V