M5KP28CA
- Артикул производителя:
- M5KP28CA
- Производитель/Бренд:
- Microchip Technology
- Краткое описание:
- TVS DIODE 28VWM 45.5VC DO204AR
- Производитель :
- Microchip Technology
- Категория товара :
- TVS - Diodes
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- 1
- Capacitance @ Frequency :
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 110A
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- DO-204AR, Axial
- Power - Peak Pulse :
- 5000W (5kW)
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- DO-204AR
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 31.1V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 45.5V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 28V