SM16LC12CE3/TR13
- Артикул производителя:
- SM16LC12CE3/TR13
- Производитель/Бренд:
- Microchip Technology
- Краткое описание:
- TVS DIODE 12VWM 24VC 16SO
- Производитель :
- Microchip Technology
- Capacitance @ Frequency :
- 25pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 5A (8/20µs)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Power - Peak Pulse :
- 300W
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 13.3V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 24V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 12V