5KP90CAE3/TR13
- Артикул производителя:
- 5KP90CAE3/TR13
- Производитель/Бренд:
- Microchip Technology
- Краткое описание:
- TVS DIODE 90VWM 146VC P600
- Производитель :
- Microchip Technology
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 34.2A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Package / Case :
- P600, Axial
- Power - Peak Pulse :
- 5000W (5kW)
- Supplier Device Package :
- P600
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 100V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 146V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 90V