5KP13AHE3/54
- Артикул производителя:
- 5KP13AHE3/54
- Краткое описание:
- TVS DIODE 13VWM 21.5VC P600
- Applications :
- Automotive
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 233A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 5000W (5kW)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 14.4V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 21.5V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 13V