5KP26AHE3/73
- Артикул производителя:
- 5KP26AHE3/73
- Краткое описание:
- TVS DIODE 26VWM 42.1VC P600
- Applications :
- Automotive
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 119A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 5000W (5kW)
- Product Status :
- Active
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 28.9V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 42.1V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 26V