A5KP14CA-G
- Артикул производителя:
- A5KP14CA-G
- Производитель/Бренд:
- Comchip Technology
- Краткое описание:
- TVS DIODE 14VWM 23.2VC R6
- Производитель :
- Comchip Technology
- Категория товара :
- TVS - Diodes
- Applications :
- Automotive
- Bidirectional Channels :
- 1
- Capacitance @ Frequency :
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 215.52A
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- R-6, Axial
- Power - Peak Pulse :
- 5000W (5kW)
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- R-6
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 15.6V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 23.2V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 14V