5KP75CA-G
- Артикул производителя:
- 5KP75CA-G
- Производитель/Бренд:
- Comchip Technology
- Краткое описание:
- TVS DIODE 75VWM 121VC R6
- Производитель :
- Comchip Technology
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 41.32A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- R-6, Axial
- Power - Peak Pulse :
- 5000W (5kW)
- Supplier Device Package :
- R-6
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 83.3V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 121V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 75V