MSMBJ26A/TR
- Артикул производителя:
- MSMBJ26A/TR
- Производитель/Бренд:
- Microchip Technology
- Краткое описание:
- TVS DIODE 26VWM 42.1VC SMBJ
- Производитель :
- Microchip Technology
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 14.2A
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 600W
- Supplier Device Package :
- SMBJ (DO-214AA)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 28.9V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 42.1V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 26V