SM5S40ATHE3/I
- Артикул производителя:
- SM5S40ATHE3/I
- Краткое описание:
- TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO218AC
- Applications :
- Automotive
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 56A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Package / Case :
- DO-218AC
- Power - Peak Pulse :
- 3600W (3.6kW)
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- DO-218AC
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 44.4V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 64.5V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 40V