CDNBS08-T36
- Артикул производителя:
- CDNBS08-T36
- Производитель/Бренд:
- Bourns Inc.
- Краткое описание:
- TVS DIODE 36VWM 76.8VC 8-SOIC
- Производитель :
- Bourns Inc.
- Категория товара :
- TVS - Diodes
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- Capacitance @ Frequency :
- 45pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 9A (8/20µs)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Power - Peak Pulse :
- 500W
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 8-SOIC
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- 4
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 40V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 76.8V (Typ)
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 36V