SMCJ40CE3/TR13
- Артикул производителя:
- SMCJ40CE3/TR13
- Производитель/Бренд:
- Microchip Technology
- Краткое описание:
- TVS DIODE 40VWM 71.4VC DO214AB
- Производитель :
- Microchip Technology
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 21A
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 1500W (1.5kW)
- Supplier Device Package :
- DO-214AB (SMCJ)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 44.4V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 71.4V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 40V