SMCJ78CA-QH
- Артикул производителя:
- SMCJ78CA-QH
- Производитель/Бренд:
- Bourns Inc.
- Краткое описание:
- TVS DIODE 78VWM 163.8VC DO214AB
- Производитель :
- Bourns Inc.
- Applications :
- Automotive
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 59.5A (8/20µs)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 1500W (1.5kW)
- Product Status :
- Active
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 86.7V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 163.8V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 78V