SMCJ140CA
- Артикул производителя:
- SMCJ140CA
- Производитель/Бренд:
- Ethertronics/AVX
- Краткое описание:
- TVS DIODE 140VWM 227VC DO214AB
- Производитель :
- Ethertronics/AVX
- Applications :
- General Purpose
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 6.6A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 1500W (1.5kW)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 155V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 227V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 140V