1.5SMC15CA-Q
- Артикул производителя:
- 1.5SMC15CA-Q
- Производитель/Бренд:
- Bourns Inc.
- Краткое описание:
- TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC DO214AB
- Производитель :
- Bourns Inc.
- Applications :
- Automotive, Telecom
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 71.7A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 1500W (1.5kW)
- Product Status :
- Active
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 14.3V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 21.2V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 12.8V