1SMC150A BK PBFREE
- Артикул производителя:
- 1SMC150A BK PBFREE
- Краткое описание:
- TVS DIODE 150VWM 243VC SMC
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 6.2A
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 1500W (1.5kW)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 167V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 243V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 150V