SMCJ1.5KE550A-TP
- Артикул производителя:
- SMCJ1.5KE550A-TP
- Производитель/Бренд:
- Micro Commercial Co
- Краткое описание:
- TVS DIODE 495VWM 760VC DO214AB
- Производитель :
- Micro Commercial Co
- Applications :
- General Purpose
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 2A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 1500W (1.5kW)
- Supplier Device Package :
- SMC (DO-214AB)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 522.5V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 760V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 495V