TV06B251JB-G
- Артикул производителя:
- TV06B251JB-G
- Производитель/Бренд:
- Comchip Technology
- Краткое описание:
- TVS DIODE 250VWM 405VC DO214AA
- Производитель :
- Comchip Technology
- Категория товара :
- TVS - Diodes
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- 1
- Capacitance @ Frequency :
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 1.48A
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- DO-214AA, SMB
- Power - Peak Pulse :
- 600W
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- DO-214AA (SMB)
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 279V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 405V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 250V