SMB8J40CA-M3/5B
- Артикул производителя:
- SMB8J40CA-M3/5B
- Краткое описание:
- TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO214AA
- Applications :
- General Purpose
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 12.4A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 800W
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- DO-214AA (SMBJ)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 44.4V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 64.5V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 40V