SA60CAHE3/73
- Артикул производителя:
- SA60CAHE3/73
- Производитель/Бренд:
- Vishay Dale Thin Film
- Краткое описание:
- TVS DIODE 60VWM 96.8VC DO204AC
- Производитель :
- Vishay Dale Thin Film
- Категория товара :
- TVS - Diodes
- Applications :
- Automotive
- Bidirectional Channels :
- 1
- Capacitance @ Frequency :
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 5.2A
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Package / Case :
- DO-204AC, DO-15, Axial
- Power - Peak Pulse :
- 500W
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- DO-204AC (DO-15)
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 66.7V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 96.8V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 60V