10BJ120A
- Артикул производителя:
- 10BJ120A
- Краткое описание:
- TVS DIODE 120VWM 193VC SMB
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 5.2A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 1000W (1kW)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 133V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 193V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 120V