SMBJ376A
- Артикул производителя:
- SMBJ376A
- Производитель/Бренд:
- Bourns Inc.
- Краткое описание:
- TVS DIODE 376VWM 602VC SMB
- Производитель :
- Bourns Inc.
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 1A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 600W
- Supplier Device Package :
- SMB (DO-214AA)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 418V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 602V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 376V