SMA6S40AH
- Артикул производителя:
- SMA6S40AH
- Производитель/Бренд:
- Taiwan Semiconductor Corporation
- Краткое описание:
- TVS DIODE 40VWM 64.9VC SOD128
- Производитель :
- Категория товара :
- TVS - Diodes
- Applications :
- Automotive
- Bidirectional Channels :
- Capacitance @ Frequency :
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 9.2A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Package / Case :
- SOD-128
- Power - Peak Pulse :
- 600W
- Power Line Protection :
- No
- Supplier Device Package :
- SOD-128
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- 1
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 44.7V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 64.9V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 40V