SMAJ8.5CA-M3/61
Артикул производителя:
SMAJ8.5CA-M3/61
Производитель/Бренд:
Vishay Dale Thin Film
Краткое описание:
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC DO214AC
Производитель :
Vishay Dale Thin Film
Категория товара :
TVS - Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
27.8A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Power - Peak Pulse :
400W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-214AC (SMA)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
9.44V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
14.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
8.5V