PTVS16VS1UTR-QX
- Артикул производителя:
- PTVS16VS1UTR-QX
- Производитель/Бренд:
- Nexperia USA Inc.
- Краткое описание:
- PTVS16VS1UTR-Q/SOD123W/SOD2
- Производитель :
- Nexperia USA Inc.
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 15.4A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 185°C (TA)
- Package / Case :
- SOD-123W
- Power - Peak Pulse :
- 400W
- Supplier Device Package :
- SOD-123W
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 17.8V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 26V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 16V (Max)