SMBJE90CAH
- Артикул производителя:
- SMBJE90CAH
- Краткое описание:
- TVS DIODE 90VWM 146VC BI
- Applications :
- Automotive, Telecom
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 4.1A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 600W
- Supplier Device Package :
- DO-214AA (SMBJ)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 100V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 146V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 90V