AOZ8231ADI-12
- Артикул производителя:
- AOZ8231ADI-12
- Производитель/Бренд:
- Alpha & Omega Semiconductor Inc.
- Краткое описание:
- TVS DIODE 12VWM 26VC 2DFN
- Производитель :
- Категория товара :
- TVS - Diodes
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- 1
- Capacitance @ Frequency :
- 13pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 4A (8/20µs)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TJ)
- Package / Case :
- 2-UDFN
- Power - Peak Pulse :
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 2-DFN (1x0.6)
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 13V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 26V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 12V (Max)