6.6SM8Z24A-AQ
- Артикул производителя:
- 6.6SM8Z24A-AQ
- Краткое описание:
- TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO218AB
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 170A
- Operating Temperature :
- -50°C ~ 175°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 6600W (6.6kW)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 26.7V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 38.9V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 24V