5KP60CA-TP
- Артикул производителя:
- 5KP60CA-TP
- Производитель/Бренд:
- Micro Commercial Co
- Краткое описание:
- TVS DIODE 60VWM 96.8VC R6
- Производитель :
- Micro Commercial Co
- Applications :
- General Purpose
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Package / Case :
- R-6, Axial
- Power - Peak Pulse :
- 5000W (5kW)
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- R-6
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 66.7V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 96.8V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 60V