SMC50J36A
- Артикул производителя:
- SMC50J36A
- Производитель/Бренд:
- STMicroelectronics
- Краткое описание:
- 5000 W, 36 V TVS IN SMC
- Производитель :
- STMicroelectronics
- Applications :
- General Purpose
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 86A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Package / Case :
- DO-214AB, SMC
- Power - Peak Pulse :
- 5000W (5kW)
- Supplier Device Package :
- SMC
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 40V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 58.1V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 36V (Max)