1.5SMCJ75
- Артикул производителя:
- 1.5SMCJ75
- Краткое описание:
- TVS DIODE 75VWM 134VC SMC/DO214
- Applications :
- General Purpose
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 11.2A
- Operating Temperature :
- -50°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 1500W (1.5kW)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 83.3V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 134V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 75V