1.5SMCJ40
- Артикул производителя:
- 1.5SMCJ40
- Производитель/Бренд:
- Diotec Semiconductor
- Краткое описание:
- TVS DIODE 40VWM 71.4VC SMC
- Производитель :
- Diotec Semiconductor
- Applications :
- General Purpose
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 21A
- Operating Temperature :
- -50°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 1500W (1.5kW)
- Supplier Device Package :
- SMC/DO-214AB
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 44.4V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 71.4V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 40V