1.5SMB62A
- Артикул производителя:
- 1.5SMB62A
- Производитель/Бренд:
- Hartland Controls/Littelfuse
- Краткое описание:
- TVS DIODE 1500W 62V UNI DO214AA
- Производитель :
- Hartland Controls/Littelfuse
- Applications :
- Telecom
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 17.9A
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 1500W (1.5kW)
- Supplier Device Package :
- DO-214AA (SMBJ)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 58.9V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 85V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 53V