P6SMBJ85CA-AQ
- Артикул производителя:
- P6SMBJ85CA-AQ
- Краткое описание:
- TVS DIODE 85VWM 137VC SMB/DO214
- Applications :
- Automotive
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 4.4A
- Operating Temperature :
- -50°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 600W
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 94.4V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 137V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 85V