SMA6F33A
- Артикул производителя:
- SMA6F33A
- Производитель/Бренд:
- STMicroelectronics
- Краткое описание:
- TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMAFLAT
- Производитель :
- STMicroelectronics
- Applications :
- General Purpose
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 11.8A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 600W
- Supplier Device Package :
- SMAflat
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 36.7V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 53.3V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 33V