P6SMBJ28C
- Артикул производителя:
- P6SMBJ28C
- Производитель/Бренд:
- Diotec Semiconductor
- Краткое описание:
- TVS DIODE 28VWM 50VC SMB/DO214AA
- Производитель :
- Diotec Semiconductor
- Applications :
- General Purpose
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 12A
- Operating Temperature :
- -50°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 600W
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 31.1V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 50V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 28V