P4SMAJ120A
- Артикул производителя:
- P4SMAJ120A
- Производитель/Бренд:
- Diotec Semiconductor
- Краткое описание:
- TVS DIODE 120VWM 193VC SMA/DO214
- Производитель :
- Diotec Semiconductor
- Категория товара :
- TVS - Diodes
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- Capacitance @ Frequency :
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 2.1A
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -50°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- DO-214AC, SMA
- Power - Peak Pulse :
- 400W
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- SMA/DO-214AC
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- 1
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 133V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 193V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 120V