SMBJ400A
- Артикул производителя:
- SMBJ400A
- Производитель/Бренд:
- Bourns Inc.
- Краткое описание:
- TVS DIODE 400VWM 648VC SMB
- Производитель :
- Bourns Inc.
- Категория товара :
- TVS - Diodes
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- Capacitance @ Frequency :
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 900mA
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- DO-214AA, SMB
- Power - Peak Pulse :
- 600W
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- SMB (DO-214AA)
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- 1
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 447V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 648V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 400V