SMBJ495CA
- Артикул производителя:
- SMBJ495CA
- Производитель/Бренд:
- Bourns Inc.
- Краткое описание:
- TVS DIODE 495VWM 760VC SMB
- Производитель :
- Bourns Inc.
- Applications :
- General Purpose
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 800mA
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 600W
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- SMB (DO-214AA)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 522V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 760V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 495V