PESD12VL2BT,215
- Артикул производителя:
- PESD12VL2BT,215
- Производитель/Бренд:
- Nexperia USA Inc.
- Краткое описание:
- TVS DIODE 12VWM 37VC TO236AB
- Производитель :
- Nexperia USA Inc.
- Категория товара :
- TVS - Diodes
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- 2
- Capacitance @ Frequency :
- 19pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 5A (8/20µs)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C (TA)
- Package / Case :
- TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
- Power - Peak Pulse :
- 200W
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- TO-236AB
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 14.2V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 37V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 12V (Max)