SRDA3.3-4DR2G
- Артикул производителя:
- SRDA3.3-4DR2G
- Производитель/Бренд:
- Fairchild/ON Semiconductor
- Краткое описание:
- TVS DIODE 3.3VWM 15VC 8-SOIC
- Производитель :
- Fairchild/ON Semiconductor
- Категория товара :
- TVS - Diodes
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- Capacitance @ Frequency :
- 8pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 25A (8/20µs)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Power - Peak Pulse :
- 500W
- Power Line Protection :
- Yes
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 8-SOIC
- Type :
- Steering (Rail to Rail)
- Unidirectional Channels :
- 4
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 5V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 15V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 3.3V (Max)