PTVS12VZ1USKYL
- Артикул производителя:
- PTVS12VZ1USKYL
- Производитель/Бренд:
- Nexperia USA Inc.
- Краткое описание:
- TVS DIODE 12VWM 21.8VC DSN1608-2
- Производитель :
- Nexperia USA Inc.
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- Capacitance @ Frequency :
- 430pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 10.5A
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Power - Peak Pulse :
- 230W
- Supplier Device Package :
- DSN1608-2
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 13.3V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 21.8V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 12V (Max)