PESD15VL2BT,215
- Артикул производителя:
- PESD15VL2BT,215
- Краткое описание:
- TVS DIODE 15VWM 44VC TO236AB
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- 2
- Capacitance @ Frequency :
- 16pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 5A (8/20µs)
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C (TA)
- Package / Case :
- TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
- Power - Peak Pulse :
- 200W
- Supplier Device Package :
- TO-236AB
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 17.1V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 44V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 15V (Max)