SMCJ36CA
- Артикул производителя:
- SMCJ36CA
- Производитель/Бренд:
- Bourns Inc.
- Краткое описание:
- TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMC
- Производитель :
- Bourns Inc.
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 25.8A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 1500W (1.5kW)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 40V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 36V